Európsky parlament odmietol potraty vykonávané na základe pohlavia dieťaťa

Európsky parlament v utorok schválil správu, ktorá odsudzuje potraty vykonané na základe určenia pohlavia nenarodeného plodu. Informovala o tom dnes europoslankyňa Anna Záborská (KDH). Prijatá správa odmieta takéto praktiky a rovnako aj uprednostňovanie niektorého z pohlaví, zvyčajne mužského, ktoré v niektorých krajinách vedie k vysokému počtu potratov nenarodených ženských plodov.

Pre Záborskú je povzbudzujúce, že tému potratu do agendy parlamentu priniesla socialistická frakcia. “Každý potrat je ľudskou tragédiou. Problematika abortov sa preto týka všetkých žien bez ohľadu na členský štát alebo politickú stranu,” uviedla po hlasovaní Záborská, ktorá ako tieňová spravodajkyňa predložila s podporou 88 poslancov v pléne štyri pozmeňovacie návrhy.

“Gendercída, čiže ukončenie tehotenstva na základe pohlavia plodu, je násilím najhrubšieho zrna na ženách a ich nenarodených deťoch a vedie k demografickej nerovnováhe. Rastú aj zdravotné riziká a náklady na zdravotnú starostlivosť,” zdôraznila europoslankyňa. V pozmeňovacích návrhoch sa podľa vlastných slov snažila do uznesenia zapracovať medzinárodnoprávne záväzky európskych štátov v oblasti ochrany zdravia a práv dieťaťa pred narodením aj po ňom.

Zdroj: www.hlavnespravy.sk

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.