Verejné zhromaždenie na podporu prenasledovaných kresťanov a iných náboženských menšín vo svete

V posledných týždňoch sa na blízkom východe udiali násilné udalosti namierené proti kresťanom a iným náboženským menšinám. Hromadná poprava koptských kresťanov v Líbyi či únos minimálne 90 asýrskych kresťanov v Sýrii sú len poslednými aktami genocídy, ktorú je nutné čím skôr zastaviť. Tieto menšiny sú prenasledované a zabíjané len pre svoju vieru.

Pozývame na Verejné zhromaždenie na podporu prenasledovaných kresťanov a iných náboženských menšín vo svete, najmä v tzv. Islamskom štáte. Zhromaždenie sa uskutoční v utorok 3.3.2015 o 17:00 pred prezidentským palácom v Bratislave (paralelné zhromaždenie sa uskutoční v Kežmarku na Hlavnom námestí 1 /pri radnici/) a bude apelom na slovenských, európskych i celosvetových lídrov, žiadosťou o konkrétnu pomoc prenasledovaným, o intenzívne a konkrétne úsilie na zastavenie násilia a zabíjania.Na podujatí vystúpi diplomat Pavol Demeš, fotograf a dokumentarista z Iraku a ďalších krajín Anton Frič, člen prenasledovanej menšiny z problematickej krajiny, bude prečítané Vyhlásenie so žiadosťou o pomoc pre prenasledovaných smerované SR, EU, OSN. Na podujatie boli pozvaní prezident SR, členovia vlády a parlamentu. Účastníci zhromaždenia sú pozvaní prísť so sviečkou a v oranžovom oblečení či veste vyjadriť solidaritu, podporu a naliehavú žiadosť o pomoc týmto ľuďom.

Zhromaždenie podporujú Fórum života, Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, Fórum kresťanských inštitúcii, Pastor Bonus a Dom Quo Vadis.

Verím, že aj týmto spôsobom pomôžeme urýchliť zastavenie týchto hrozných genocídnych činov.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.