Trnavská arcidiecéza preberá štafetu slávenia svätých omší za život

TRNAVA 29. novembra 2020 – „Za šírenie kultúry života na Slovensku, za požehnanie a posilnenie pre manželstvá a rodiny v našej krajine.“ Takto znie úmysel 31 svätých omší, ktoré v decembri budú sláviť kňazi Trnavskej arcidiecézy. Ukončia tak tohtoročnú štafetu slávenia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života na Slovensku.

Od začiatku roka 2020 až do 1. decembra bolo v našej krajine medzi Tatrami a Dunajom odslúžených už celkovo 335 svätých omší na uvedený úmysel „za šírenie kultúry života na Slovensku, za požehnanie a posilnenie pre manželstvá a rodiny v našej krajine“. Na Slovensku denne zomiera pri umelom potrate 32 detí a ďalšie pri potratoch spôsobených chemickou antikoncepciou i tzv. núdzovou antikoncepciou, či ničením prebytočných embryí pri technológiách umelého oplodňovania. Čo by mohlo pomôcť pohnúť svedomím ľudí, aby naša krajina nežila v kultúre smrti? Práve úmysel slávených svätých omší, zámerne vybraný, môže pomôcť rozvoju kultúry života na Slovensku.
 
Do tejto iniciatívy je zapojený každý dekanát Trnavskej arcidiecézy. Budú sa v ňom opäť sláviť dve až tri sväté omše na úmysel šírenia kultúry života. Takto ich postupne odslúžia vybraní kňazi v dekanátoch Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Hurbanovo, Komárno, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Sereď, Smolenice, Šaľa a Trnava. Zostávajúce sväté omše budú slávené trnavským arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom či kňazmi Trnavskej arcibiskupskej kúrie.
 
Z iniciatívy koordinátora sekcie kultúry života a na návrh predsedu Bioetickej subkomisie KBS, dnes už zosnulého spišského sídelného biskupa Štefana Sečku, bola na plenárnom zasadnutí KBS ešte v roku 2012 odsúhlasená iniciatíva slávenia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života. Do jej realizácie sa zapojili jednotliví biskupi Slovenska so svojimi kňazmi, pričom každý mesiac sú sväté omše slávené v inej diecéze. Zámerom iniciatívy je postaviť aspoň jednu svätú omšu denne ako duchovnú protiváhu voči denne konanému zlu zacielenému proti životu a ľudskej dôstojnosti.
 
Na svätých omšiach za šírenie kultúry života sa budú môcť zúčastniť i veriaci, ktorí majú záujem o osobnú účasť. Ponúkame vám zoznam, kde si môžete pozrieť názov dekanátu, miesto, kostol, hodinu a celebranta svätej omše počas decembra 2020.
 
 
Zdroj: https://www.abu.sk/archiv/spravy/trnavska-arcidieceza-prebera-stafetu-slavenia-svatych-omsi-za-zivot
 

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.